Po czym poznać wysoko wrażliwego mężczyznę?

➡️Cechy, które mogą o tym świadczyć:
🔹Krytyka zawodowa, która wpływa na ambicję.
Wysoko wrażliwy mężczyzna bardzo bierze do siebie krytykę w obszarze zawodowym, nawet jeśli nie jest ona słuszna. WWM czuje się odpowiedzialny za rezultaty swoich działań. Stresuje się jeżeli coś nie idzie po jego myśli. Traktuje to jako osobistą porażkę i traci zapał. Nakłada na siebie dużą presję na perfekcjonizm wykonywanych działań.

🔹Niechęć do oglądania filmów z przemocą wobec kobiet, dzieci czy zwierząt. Szczególnie w scenach, gdzie sprawcą brutalności jest mężczyzna. Wysoko wrażliwi mężczyźni nie chcą oglądać takich filmów, bo mają problem z ukazywaniem emocji, wzruszaniem się w trakcie scen. Wynika to z dzieciństwa, w których używano takich haseł jak chłopaki nie płaczą i nie dawano przyzwolenia na “dziewczęce” uczucia.

🔹Wysoko wrażliwy mężczyzna wyczuwa zmiany nastroju swojej partnerki. Często mówi się, że mężczyźni nie zauważają, że się gniewamy – w przypadku WWM to nie występuje. Doskonalne zdają sobie sprawę z tego, kiedy coś nie gra, jednak nie zawsze portrafią precyzyjnie określić gdzie leży problem. Znacząco wpływa to na ich funkcjonowanie, więc nie warto udawać, że wszystko gra, kiedy coś się dzieje.

➡️I cecha charakterystyczna dla obu płci: wysoko wrażliwe osoby mogą być bardzo ciche i introwertyczne w pracy, szkole lub na spotkaniach rodzinnych, ale wręcz dominujące, pewne siebie, dowodzące w “swoim” towarzystwie.