Rozpoczynamy wyzwanie zawodowe “Rozwiń swój potencjał!”, gdzie udowodnimy sobie, że bycie WWO w biznesie to ATUT! Wszystko przez wrodzone predyspozycje, które wiążą się z posiadaniem tej cechy. Jednak, żeby je odkryć i wzmocnić trzeba działać komleksowo. W tym celu na samym początku zapoznaj się z tym postem.

Na czym polega wyzwanie?

  • Wyzwanie podzielone jest na trzy kroki, które wykonywane będą na przestrzeni tygodnia
  • Harmonogram: 19 września – analityk, 21 września – strateg, 23 września – kreatywność
  • Na wykonanie każdego zadania będą dwa dni
  • W wyzwaniu będziemy skupiać się na działaniu mediów społecznościowych i zadaniach dodatkowych oznaczonych jako “chcę więcej”
  • 20,21 i 23 września o godzinie 19:00 na grupie Fb Wysoko wrażliwa osoba odbędą się live’y, na których rozpracujemy największe opory i hamulce związane z rozwijaniem się w życiu zawodowym

Dlaczego skupiamy się na mediach społecznościowych?

Specjaliści od marketingu donoszą, że umiejętności związane z obsługiwaniem mediów społecznościowych są coraz bardziej porządane na rynku – szczególnie te związane z tworzeniem krótkich treści video. Już nie tylko firmy, ale również większość instytucji zaczyna wchodzić do sieci zatrudniając osobę(lub wykupując usługę) do tworzenia treści marketingowych, które wypromują ich działania.

Dzieję się tak z wielu powodów – szkoły mierzą się z kryzysem demograficznym i w ten sposób zachęcają do wybrania ich placówki. Duże przedsiębiorstwa w ten sposób pozyskują nowych pracowników, promując się jako przyjazne i otwarte na nowości.  Mniejsze biznesy tworzą w ten sposób więź z klientem, by przetrwać na rynku w aktualnych okolicznościach.

Czasy, gdzie media społecznościowe dla firm pełniły głównie funkcję informacyjną minęły. Teraz rynek dodatkowo wymaga edukowania lub zabawy.

Umiejąc układać skuteczne strategie dla firm w mediach społecznościowych otwierasz się na nowe zawodowe możliwości – czy to w aktualnej pracy, czy jako opcja na dodatkowy zarobek, czy na kompletne przebranżowienie.

Rezultaty wyzwania:

Po zakończonym wyzwaniu przekonasz się jak wiele rzeczy dostrzegasz intuicyjnie, jak trafne są twoje spostrzeżenia, jak łatwo układasz skuteczne strategie, jak szybko wykrywasz błędy związane z prowadzeniem kont firmowych.

To wszystko przyczyni się do wzmocnienia pewność siebie w obszarze zawodowym. Nie tylko dzięki nowo nabytym umiejętnością – w wyzwaniu rozpracujesz również wewnętrzne hamulce, które powstrzymywały Cię przed rozwijaniem się w pożądanym kierunku.

 

KROK PIERWSZY – ANALITYK

Wysoka wrażliwość wiąże się z posiadaniem analitycznego umysłu. Uważa się, że głębokość przetwarzania wpisana jest w naszą naturę z tego względu, by sprawnie układać skuteczne strategie na poszczególne wydarzenia (np. zagrożenie), tak by w momencie pojawienia się takich okoliczności zareagować jak najszybciej, przy jak najmniejszym zużyciu energii i przy jak najmniejszej ilości wyrządzonych szkód. Więcej o tym mechanizmie przeczytasz w mojej książce.

Analityczny umysł to ogromny atut w biznesie. W połączeniu z kolejną cech WWO “dostrzeganie subtelnych detali” otrzymujemy predyspozycje do realne usprawniania funkcjonowania przedsiębiorstw, a żeby to sobie udowodnić zacznijmy od analizy mediów społecznościowych. Jest to coś, co możemy analizować bez posiadania dodatkowych kwalifikacji (zadanie będzie mógł wykonać absolutnie każdy, bez względu na wykształcenie) – będziemy się opierać tu przede wszystkim na naszej intuicji.

ZADANIE: wybierz jedno medium społecznościowe (instagram, Facebook, tik tok) i za pomocą poniższego formularza znajdź i przeanalizuj cztery wybrane konta: A) jedno, które uwielbiasz, B) Jedno, do którego masz mieszane uczucia C) Jedno, które jest marką z zaangażowaną społecznością D) Jedno, które jest fajną marką z fajnymi produktami, ale nie widzisz sukcesu w mediach społecznościowych.

Jeżeli czujesz taką potrzebę, po przeanalizowani czterech niezależnych kont, na osobnej kartce zapisz wnioski: jakie działania przyczyniają się do budowania zaangażowania w mediach społecznościowych, a jakie zniechęcają do interakcji.

Zachowaj notki na KROK 2 – Strateg

Moja rada: Zachęcam do ręcznego pisania. Dlaczego? Przeczytasz tutaj i tutaj. 

Chcę więcej:

Jakie czynności/działania irytują Cię w obecnej pracy i odwlekasz je w nieskończoność, a jakie obowiązki wykonujesz z ogromną chęcią? Rozpisz sobie całą procedurę i zastanów się, co stoi za takim podejściem.

 

LIVE 20 WRZEŚNIA – LENISTWO? NIECHĘĆ? IRYTACJA? DLACZEGO NIEKTÓRE DZIAŁANIA W ŻYCIU ZAWODOWYM WYZWALAJĄ W NAS TAKIE REAKCJE.

zdjęcie: https://kaboompics.com/