Trwa wyzwanie zawodowe “Rozwiń swój potencjał!”. Jeżeli dopiero do nas dołączasz, zacznij od tego wpisu.

KROK DRUGI – STRATEG

Jak się okazało – nie tylko wśród ludzi występują osobniki wysoko wrażliwe. Tę cechę rozpoznaje się również u ponad 100 gatunków zwierząt! Przypuszcza się, że pełni ona istotną rolę, skoro w wyniki ewolucji nie zaniknęła.

Obserwując wysoko wrażliwe zwierzęta zauważono, że cechują się one przede wszystkim innym stylem polowania. Nie działają w sposób “standardowy”. Nie używają schematycznych zachowań charakterystycznych dla danego gatunku. Ich zachowanie można opisać jako zatrzymanie – analiza – reakcja. Układanie innych strategii funkcjonowania mogło być kluczowe dla ochrony reszty stada.

Nie inaczej jest wśród ludzi. Nasz umysł charakteryzuje się przede wszystkim nadmierną analizą dostrzeżonych subtelnych szczegółów i łączeniem teoretycznie niepowiązanych sytuacji w jedną całość. Ciężko jest nam zakotwiczyć się w teraźniejszości, ponieważ czujemy potrzebę układania różnych scenariuszy i rozwiązań. Można przyjąć, że jest to “ludzka” wersja ochrony reszty stada. W przypadku wydarzenia się jakiegoś wcześniej zakładanego scenariusza mamy mieć gotową strategię reakcji – tak by zużyć jak najmniej energii, by nasze decyzje przyniosły jak najmniej szkód i jak najlepsze korzyści.

ZADANIE: 

Wykorzystaj tę umiejętność w życiu zawodowym! Bazując na notatkach stworzonych w 1 kroku wyzwania stwórz strategię marketingową dla profilu z punktu B lub D. Skorzystaj z wcześniej wysuniętych wniosków. Zastanów się, czy sposób komunikacji z ulubionego profilu da się przełożyć na inne branże, czy jednak ta komunikacja powinna być inna.

Nie zastanawiaj się jak jest dobrze, czy jak powinno być zgodnie ze sztuką – rozpisz to tak, jak Ty to czujesz, jak Ty byś to zrobiła. Stwórz taką strategię, która przemówiłaby właśnie do Ciebie. Zrób to w formie mapy myśli, użyj szablonu z korku 1, czy rozpisz od myślników – forma dowolna.

Chcę więcej

  1. Czy obowiązek, który irytuje Cię w obecnej pracy dałoby się polubić, gdyby można było wykonywać go inaczej, niż jest aktualnie narzucone? Rozpisz nową procedurę.
  2. Masz jakieś zainteresowanie, hobby? Stwórz na kartce strategię dzielenia się nim w social mediach. Zastanów się jakiego rodzaju treści Ciebie przyciągają i angażują (wpisy? filmiki? stories?) i w ten sposób rozpisz pomysły na pokazanie Twoich działań w social mediach.

Zgodnie z waszą prośbą – live zawsze dzień po opublikowaniu wyzwania. TEMAT NA CZWARTEK: Jak znaleźć fajną pracę, kiedy nie mam konkretnych zainteresowań? 

CZWARTEK GODZINA 19:00

zdjęcie: https://kaboompics.com/