Trwa wyzwanie zawodowe “Rozwiń swój potencjał!”. Jeżeli dopiero do nas dołączasz, zacznij od tego wpisu.

KROK TRZECI – KREATYWNOŚĆ

Kreatywność nie jest czymś, co da się zmierzyć, ocenić, czy wypunktować, dlatego też ciężko jest obiektywnie ocenić jaki aktualnie jest w nas jej “poziom”. Jeżeli jednak w momencie prób świadomego wymyślania nowych rozwiązań czujesz jakiś mur, czy blokadę, być może w Twojej codzienności występują czynniki zakłócające bycie twórczym.

Co może utrudniać bycie kreatywnym?

  • automatyzmy/autopilot w głowie (czyli strategie, którymi operujemy w codziennym życiu stworzone przez analityczny umysł)
  • stres (wysoko wrażliwe osoby doświadczają więcej stresu)
  • zmęczenie/wyczerpanie psychiczne (nasz układ nerwowy szybciej ulega przebodźcowaniu)
  • niska samoocena (brak wiary we własne możliwości, strach przed popełnieniem błędu, niedocenianie swojego potencjału = pojawiająca się przy tym blokada)

Co mogę zrobić, żeby sobie pomóc? Wróć do tego wpisu. 

ZADANIE: 

Uporządkuj strategie i pomysły utworzone w korku 2. Stwórz prototypy przykładowych postów, nagrań, siatki zdjęć, dokumentów z procedurami, identyfikacji wizualnej. Możesz zrobić to w ogólnodostępnym programie Canva, możesz stworzyć realny profil na dedykowanym medium społecznościowym, rozrysować na kartach – forma dowolna. Po prostu postaraj się, żeby finalna wersja wyglądała jako gotowa oferta. I teraz dla odważnych – wyjdź z inicjatywą i złóż ofertę/zaproponuj nową strategię/stwórz konto dla siebie i zacznij zarabiać na swoich umiejętnościach.

Jeżeli nie czujesz się jeszcze na tyle pewna ze swoim pomysłem skorzystaj z tych kursów online z certyfikatem za darmo, gdzie znajdziesz szkolenia, które pomogą Ci rozwinąć nowe umiejętności. Korzystałam, polecam!

 

zdjęcie: https://kaboompics.com/photo/27995/young-architect-woman-portrait-in-her-studio