Wysoko wrażliwa osoba i praca w korporacji – czy to napewno dobry pomysł? Swoim doświadczeniem podzieli się dziś Anita, która przez kilka lat była pracownikiem jednej z najbardziej znanych sieci w Polsce. 

 • Jak wspomina pracę w korporacji jako wysoko wrażliwa osoba?
 • Co sprawiło, że już więcej nie chce podążać tą ścieżką zawodową?
 • Czym się zawodowo zajmuje aktualnie?

Dodatkowo:

 • Nie wiesz w jakim iść kierunku?
 • Nie masz pomysłu na swój rozwój zawodowy?
 • Stresujesz się przyszłością?

Sprawdź jakie darmowe kursy online z certyfikatem pomogą Ci zaprojektować własne życie zawodowe!

Wysoka wrażliwość i praca w korporacji – relacja Anity

Zawód: młodszy specjalista ds sprzedaży (korporacja medialna)

Główne zadania: Pozyskiwanie klientów, kontakt bezpośredni i telefoniczny, sprzedaż materiałów reklamowych, współpraca z grafikami, obsługa kasy fiskalnej, fakturowanie

 • Jak to się zaczęło? 
Wróciłam do rodzinnego miasta, szukałam pracy w sprzedaży, bo w tym miałam wieloletnie doświadczenie. Jedną z firm, które się mnie odezwały była właśnie ta firma. Oddział łódzki, ale biuro w niedalekim mieście. Wszystko wydawało się zbyt dobre, ale w mojej sytuacji nie mogłam sobie pozwolić na przebieranie i analizowanie skąd biorą się te wątpliwości.
 • Co mi się w tej pracy podobało?

Szybka adaptacja i otwartość. Po okresie próbnym przeniesiono mnie do mojego miasta, gdzie miałam własne biuro. Okres pandemii sprzyjał indywidualnej pracy, dlatego dzięki planowaniu mogłam realizować nowe pomysły i wychodzić poza ramy.

 • Jakie minusy zauważyłam?

Bezczelność i szowinizm mojego przełożonego. Wzbudzanie we mnie poczucia winy, granie na emocjach. Z czasem narażanie życia i zdrowia poprzez niesprawne czujniki dymu, ogrzewanie it’d. Pensja minimalna, prowizja z czasem zaczęła zanikać poprzez ciągłe podwyższanie targetów.

 • Refleksje i wnioski na temat pracy w korporacji:
To co pozwoliło mi funkcjonować w korpo i nie wariować to zdecydowanie moja pasja, budowanie biznesu online, (prowadziłam IG od WWO dla WWO pracujących w korporacji)
Zdecydowanie pomogła również asertywność, medytacja – bez tych czynników nie wytrzymałabym zapewne miesiąca.
Mimo moich negatywnych doświadczeń uważam, że WWO może śmiało realizować się w większych firmach , tylko musi być świadomym siebie, swoich mocnych i słabych stron.
Wszystko zależy od środowiska pracy. Po prostu nie należy ignorować czerwonych flag. Pierwsze oznaki toksyczności: lekceważenie twojego zdania i zasad bezpieczeństwa.
 • Życie zawodowe aktualnie:

Mimo świadomości, że to co się działo w tej firmie nie jest standardem i przy odpowiednich warunkach pracy, technikach zarządzania samym sobą WWO mogłaby się w korporacji odnaleźć, Anita nie zdecydowała się na kontynuowanie tej ścieżki zawodowej.

Po zwolnieniu postanowiła rozwinąć swój własny artystyczny biznes. Anita maluje obrazy na zamówienie, prowadzi warsztaty linorytu i malarstwa, edukuje na temat sztuki. Jej ofertę możecie znaleźć tutaj.

Zaplanuj własną karierę zawodową!

Jestem ogromną fanką kursów online stworzonych przez PARP. Są merytoryczne, ciekawe, angażujące i przede wszystkim darmowe! Dlatego w celu zaplanowania własnej kariery zawodowej ponownie posłużymy się ich ofertą. Nie zabranie również propozycji od portalu NAVOICA, dla którego kursy przygotowują najlepsze polskie uczelnie!

 • Planowanie własnej kariery zawodowej – czyli kurs, od którego warto zacząć. Dzięki niemu dowiecie się jak odkryć swoje predyspozycje zawodowe, jak wykorzystać mocne strony, jak na ich podstawie stworzyć plan działania i jak znaleźć motywację do jego realizacji.
 • Jak rozwinąć własną firmę? – idealny kurs dla wszystkich, którzy mają już dość etatu, a nie wiedzą od czego zacząć. Na tym kursie nauczysz się budować strategię, jak analizować poprawność danych decyzji, czy w jaki sposób pozyskać dofinansowania na rozwój.
 • Umiejętności osobiste – czyli kurs dla tych, którzy czują, że potrzebują zmiany, a jednocześnie czują się zrezygnowani, zniechęceni, z poczuciem, że i tak się im nie uda. Ten kurs wzmocni wasze poczucie własnej wartości oraz wskaże jak opracować plan zmian, który zadziała.
 • Sukces to nie przypadek. Zbuduj swoje kompetencje przedsiębiorcze.– kurs teoretycznie przeznaczony dla pedagogów i nauczycieli, ale informacje w nim zawarte są uniwersalne. Tutaj dowiesz się jak wzmacniać własny potencjał karierowy, jak sprawić by klienci kupili nasz pomysł biznesowy, czy poznasz zasady autoprezentacji.
 • Co robić kiedy nam się nie chce – o skutecznych sposobach motywowania siebie i organizacji czasu. “Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto poszukuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego nam się czasem chce podjąć działanie, a czasem żadna siła nie może nas do tego zmusić. Ponadto kurs jest skierowany do osób odczuwających potrzebę zmiany własnego sposobu funkcjonowania, dowiedzenia się, jak efektywnie organizować własną przestrzeń i czas.”

zdjęcie: https://kaboompics.com/photo/21894/young-asian-woman-at-office