Żyjemy w czasach, w których wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki! Wiele fachów można nauczyć się nie wychodząc z domu i nie wydając na to nawet złotówki. 

Udowodniono naukowo, że uczenie się nowych rzeczy spowalnia starzenie się umysłu! Nowa wiedza tworzy nowe ścieżki wśród komórek nerwowych. Trzeba to wykorzystać, trzeba się rozwijać. Nawet jeżeli nie chcemy zmieniać zawodu, warto swoje kwalifikacje poszerzać.

Dlatego dziś dzielę się z wami moimi ulubionymi platformami, na których znajdziecie kursy online z certyfikatami za darmo!

Uwielbiam tę platformę, to chyba moja ulubiona! Na żadnej innej nie ma aż tak angażujących, obfitych w wartościową wiedzę kursów. Jest nawet taki, który pomoże wam obrać ścieżkę zawodową w życiu. Jeżeli chcę się nauczyć czegoś nowego Akademia PARP jest moim pierwszym wyborem, żeby sprawdzić, czy dane zagadnienie jest u nich poruszone.

Świetna platforma z bardzo wartościową wiedzą, szczególnie dla naukowców, informatyków i psychologów. Jest dużo zagadnień z IT i wiele kursów w języku angielskim. Materiały są angażujące i ciekawie przedstawione. Dla navoica.pl kursy przygotowują najlepsze polskie uczelnie i to od nich otrzymujemy certyfikat – jest to ogromny atut tej platformy.

Na tej stronie znajdziemy zarówno kursy z certyfikatem jak i wykłady. Jest ona skierowana głównie do psychologów, filozofów, czy naukowców. Nie mniej jednak dzięki kursom z tej platformy możemy zdobyć wiedzę specjalistyczną, z konkretnej dziedziny.

Kto może nam dostarczyć lepszej wiedzy o tworzeniu biznesu online niż światowy gigant google? Bardzo podoba mi się forma ich kursów! Zapraszają do współpracy osoby, które są specjalistami w danej dziedzinie lub osiągnęły w niej sukces, dzięki czemu mamy wiedzę sprawdzoną, przetestowaną. Bardzo polecam dla każdego, kto swój biznes tworzy w sieci.

Wartościowe materiały przygotowane przez Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. Kursy o tematyce marketingu internetowego, grafiki, programowania i technologii informatycznej. Platforma nie jest zbyt intuicyjna i mimo dużej ilości wartościowej wiedzy nie lubię z niej korzystać.

Świetne materiały dla fanów instagrama. Kurs z certyfikatem, który składa się z trzech modułów. Kurs jest po angielsku, ale warto wziąć udział, ponieważ jest dużo informacji odnośnie tej biznesowej strony instagrama, budowania wiarygodnego wizerunku, która mocno się przydaje w momencie przenoszenia swoich działań do sieci.

Platforma bardzo podobna do kursów od PARP. Bardzo fajnie przedstawiona wiedza dotycząca biznesu, prowadzenia i zakładania firmy, ale póki co dostępne są tylko dwa kursy. Wkrótce ma pojawić się ich więcej.